Biyografi

Erdem Sökmen Hakkında

İlk gitar eğitimine Raffi Arslanyan ie başladı. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde kompozisyon ve gitar öğrenimi gördü. Cengiz Tanç, Cemal Reşit Rey, İlhan Usmanbaş, Carlo Domeniconi ile çalıştı.1982 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden armoni-kontrpuan, 1984’te de gitar bölümünden mezun oldu.

1986 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda klasik gitar bölümünü kurdu. Aynı kurumda Sanatta Yeterlik ünvanını aldı. Eğitimciliğinin yanısıra  caz müziğiyle de ilgilenerek Passiflora adlı grubuyla çeşitli konserler verdi. Müzik çalışmalarına Hasan Meten ile duo konserler vererek devam eden sanatçı aynı zamanda solo ve duo albüm kayıtları için çalışmalarına devam etmektedir. Halen İstanbul Üniversitesi Konservatuvarı’nda sanatçı öğretim elemanı olarak görevini sürdürmektedir.

Erdem SÖKMEN Türk popüler müziğine de çok önemli katkılarının yanı sıra ‘’ Passiflora’  grubunun kurucusudur. Grup, Latin Jazz eserlerini Erdem SÖKMEN’in  özgün düzenlemeleriyle çok kez sahne almıştır.

Share:
©2017 Erdem Sökmen